Autokohout.cz > Zábava > Články

Druhý závod MMČR 2010 v divizi D3

31.5.2010

Úspěšný víkend v polské Poznani
Kohout prvně v Polsku okusil formulové podium.

Pilot Aleš Kohout, který po začátcích v motokárách letos přestoupil do vyšší třídy motorsportu a v barvách mostecké stáje HKC Racing Team jezdí s formulí Van Diemen v Divizi 3 okruhového šampionátu, opět zabodoval. Na okruhu v polské Poznani vybojoval dvakrát třetí místo a připsal si další body do celkové tabulky, ve které je nyní na druhém místě.
Už volné tréninky a pak páteční kvalifikace naznačovaly, že Kohout bude patřit ke špičce. Vyzkoušel si suchou i mokrou trať a ve dvou měřených jízdách dokázal zajet druhý a třetí nejrychlejší čas. „Byly tam s námi také dvoulitrové formule Renault z Divize 2, ale hlavně na mokru jsem jim ujížděl. Na té vodě se výkonové rozdíly smazávají a oni nemohli pochopit, jak můžu být rychlejší se čtrnáctistovkou,“ usmíval se jezdec.
V prvním závodě také zažil ryze adrenalinový moment, když jeho vůz dostal plný zásah kamenem, který odletěl od kola jednoho ze soupeřů. „Jel jsem za Tomášem Chabrem a jak mu to klouzalo, dostával se až za obrubníky. No a za nimi na mě z té hlíny najednou vystřelil kámen velký jako vejce. Jen jsem instinktivně uhnul a dostal jsem tím kamenem do postranní nasávací šachty chlazení. Naštěstí to odnesl jenom laminát. Ještěže jsem tím nedostal do hlavy. Hned jsem si vzpomněl na Felippeho Massu, kterého zranila upadlá součástka na Hungaroringu. Tady to naštěstí odneslo jen auto,“ řekl Kohout.
V prvním závodě si jezdec trochu zkomplikoval život, když zaspal na startu a pak musel dohánět vzniklou ztrátu. „Nechtěl jsem ulít start jako v Brně, kde jsem si tak vysloužil dodatečnou penalizaci 25 sekund. Nakonec to dopadlo tak, že jsem vyloženě zaspal. Naštěstí to nebylo nic fatálního a dojel jsem třetí. Ve druhém závodě se mi taky dařilo a umístění jsem zopakoval. Auto fungovalo výborně a moc děkuju mechanikům za odvedenou perfektní práci. To, že jsem hned ve svém druhém formulovém závodě v životě dosáhl na podium, je určitě i jejich zásluha,“ dodal jezdec.
Dvě pátá místa z Brna a dvě třetí z Poznaně mu vynesly celkem 46 bodů a v tabulce průběžného hodnocení Divize 3 je nyní celkově druhý, což je jednoznačný úspěch. Šampionát teď čeká víc, než dvouměsíční pauza a jeho další díl se odehraje 6. až 8. srpna na Autodromu Most. Ten považuje pilot za svou domovskou trať a je vysoce pravděpodobné, že do té doby právě zde absolvuje ještě volné testování. „Člověk prostě nesmí vychladnout. S formulí už jsem se sžil docela dobře, ale je jasné, že každý odjetý kilometr tu potřebnou jistotu za volantem jen a jen zvyšuje,“ uzavřel Aleš Kohout.
AUTOSERVIS
Stanislav Kohout

Nad Zlíchovem 4
152 00 Praha 5 - mapa

tel: 603 874 831, 603 874 924
kohout@autokohout.cz

Otevírací doba:
Po - Pá
7.30 - 12.00
13.00 - 17.00

Cena práce za 1 hodinu:
700 Kč s DPH.


SKLAD PNEU
Stanislav Kohout

Pod Žvahovem 70
152 00 Praha 5 - mapa

tel: 603 873 905, 774 874 123
kohout@autokohout.cz

IČO 15312178 DIČ CZ521119015
Ž.L: vydán MČ Praha 5 č.j. zo/0004122/92ves/005