Autokohout.cz > Čistění klimatizací a vozů > Nabídka

Čištění klimatizací

1.7.2011

K odstranění nepříjemných zápachů vycházejících z Vaší klimatizace máme připraven kompletní program dezinfekce. Po uvedení vozu do běžného provozu se bez našeho přičinění na výparníku klimatizace hromadí vlhkost a následně vznikají v těchto místech různé nebezpečné bakterie a plísně. Výparník je pro tyto mikroorganismy jedním z "nejpřitažlivějších" míst ve Vašem voze. Na výparníku klimatizace může být až 7x více bakterií než ve venkovním prostředí. Při spuštění klimatizace a ventilátoru jsou bakterie a mikroskopické plísně unášeny směrem do interiéru vozidla a následně vdechovány posádkou vozidla. Potíže se mohou projevit v podobě pálení očí, alergických reakcí, kašlaní, pálení v oblasti krku. Usazování bakterií a vystavování se nepříznivým vlivům předejdete pouze kompletní dezinfekcí klimatizace.

Kompletní program dezinfekce klimatizace nabízí kompletní antibakteriální čištění na různých úrovních. Ve všech případech s čištěním autoklimatizace doporučujeme vyměnit pylový filtr. (Pylový neboli kabinový filtr není zahrnut v ceně za dezinfekci)


I. úroveň:

PĚNOVÁ DEZINFEKCE

oblast ventilačního systému - dezinfekce autoklimatizace v oblasti výparníku a ventilačních prostorů. Čištění se provádí aktivní pěnou.

Účinnost: ***
Délka úkonu: 30 min
Akční cena: 360,- Kč vč. DPH


POZOR! při výběru odborného pracoviště se informujte o pěnovém přípravku který se chystají použít. Bohužel není vyjímkou, že i dnes najdete velmi levné nabídky dezinfekce s lákavou příjemnou vůní, ale s minimální účinností v důsledku aplikace pouze 1/3 vyžadující náplně, či vysoce těkavé pěnové přípravky nevhodné pro použití.


II. úroveň:

ULTRAZVUKOVÁ DEZINFEKCE

celkový interiér vozidla

AIRCO-CLEAN® ULTRASONIC: Ultrazvukové čištění klimatizace. Je to netoxická, nehořlavá, biologicky odbouratelná čistící kapalina na bázi vodných roztoků a moderních čistících prostředků, který odstraňuje mikroorganismy a dlouho chrání vaší klimatizaci před dalším znečištěním.

Na jakém principu ultrazvuk funguje?
Ultrazvuk je akustické vlnění o kmitočtu vyšším než 20 kHz. Pro čištění je nejrozšířenější používání kmitočtů v rozmezí 20 - 100 kHz.

Proč ultrazvuk čistí?
Velice zjednodušeně řečeno, má-li ultrazvuk dostatečnou intenzitu, vyvolává při průchodu kapalinou jev zvaný kavitace. Ta se projevuje intenzívním kmitáním částeček kapaliny a vznikem, a při opačné polaritě zánikem miniaturních bublinek o velikosti menší než je 5 mikronů. V jejich nejbližším okolí dochází k prudkému nárůstu teploty, tlaku a zrychlení. Tyto jevy velice agresívně narušují mechanickou vazbu znečištění na povrchu čištěného povrchu a ve spojení s vhodným čistícím médiem dochází k jejich odplavování.

Proč čistit ultrazvukem?
Čištění pomocí ultrazvuku má celou řadu výhod. Zejména je to rychlost čistícího procesu, neboť potřebná doba se zkracuje na jednotky, maximálně desítky minut. Pro ultrazvuk neexistují nepřístupná místa, stejně dobře vyčistí tvarově složité zařízení, jako je například výparník klimatizace tak i slepý otvor. Čištění probíhá ve většině případů bez demontáže částí přístrojové desky!

Příjemná vůně a čistý vzduch! Dlouho trvající účinek ošetření! Prostředí bez nežádoucích mikroorganismů!

Účinnost: ****
Délka úkonu: 30 min
Cena v akci: pouze za 699,- Kč vč. DPHIII. úroveň:

OZÓNOVÁ DEZINFEKCE


Co je ozonové čištění a jak funguje?
Ozonové čištění je nejnovější technologii v oblasti dezinfekce autoklimatizace. Ozon se řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla a jeho účinnost je známá z mnoha oborů, obzvláště ze zdravotnictví. Rychle a spolehlivě ničí také velmi odolné druhy nebo formy patogenních mikroorganizmů, které chlor a jiné dezinfekční prostředky nejsou schopny inaktivovat za přijatelných podmínek.
Neexistuje žádný virus či bakterie odolávající ozónu. K dezinfekci ozónem dochází prasknutím buněčné stěny.
Ozón je nestabilní formou kyslíku, a proto musí být připravován přímo na místě použití. Generátor (OZON MAKER) produkuje ozon v tichém elektrickém výboji z kyslíku přítomného ve vzduchu.

Proč použít ozónovou dezinfekci?
Kromě ničení bakterii, tato dezinfekce jako jediná účinně eliminuje i pachy jiného typu. Nežádoucí zápach u automobilů má celou řadu příčin. Jen málo lidí si bude stěžovat na zápach u nových vozů, ačkoliv ředidla z barev a lepidel mohou způsobovat bolesti hlavy. Stížnosti obyčejně přicházejí až pourčité době. Voda začne pronikat dovnitř vozu nebo se voda z tajícího sněhu dostane pod koberečky a způsobí tvorbu plísní, což je také doprovázeno nežádoucím zápachem. Tento problém je zřetelnější, pokud není vozidlo dostatečně větráno. Nejčastějším zdrojem zápachu je klimatizační systém, protože kondenzát tohoto systému vytváří ideální prostředí pro růst bakterií uvnitř vozu.

Zápachy jsou velmi oxidační, a proto rychle reagují s ozónem. Vdechujeme-li zapáchající vzduch, zbavujeme tělo kyslíku, neboť ten reaguje s původci zápachu. To vysvětluje, proč nás náš nos varuje před pobytem v takovémto prostředí. Ozón okamžitě zabíjí nejen všechny zápachy tvořící bakterie, fungicidy a kvasnice, ale i viry. Ozón zcela dezinfikuje ošetřovaný prostor, aniž by zanechal nějaký jedovatý chemický zbytek. Proto je ozón ideálním prostředkem pro odstraňování zápachu u automobilů.

Různé sprejové deodoranty a levné visící prostředky typu „čerstvý vzduch“ neodstraní zápachy, pouze je maskují příjemnějšími pachy. Nezabíjejí a neodstraňují zdroje zápachů - bakterie, plísně a kvasnice

Účinnost: *****
Délka úkonu: od 30 min

(dle potřeby až 90 min), doporučujeme však počítat s 30 min navíc - důkladné provětrání po provedení dezinfekce před jízdou
Běžná cena: 799,-Kč

Naše doporučení: Nečekejte na zápach z klimatizace. Pokud se u Vás již objevují potíže typu podráždění očí, pálení v krku nebo nutkání ke kašli, je nejvyšší čas provést dezinfekci okruhu. Obzvláště pokud jste alergik, či máte dispozice k alergickým projevům, nezanedbávejte toto doporučení. Pokud se u Vás tyto reakce neobjevují, myslete i na ostatní spolucestující, obzvláště pak na malé děti.


 

   
AUTOSERVIS
Stanislav Kohout

Nad Zlíchovem 4
152 00 Praha 5 - mapa

tel: 603 874 831, 603 874 924
kohout@autokohout.cz

Otevírací doba:
Po - Pá
7.30 - 12.00
13.00 - 17.00

Cena práce za 1 hodinu:
700 Kč s DPH.


SKLAD PNEU
Stanislav Kohout

Pod Žvahovem 70
152 00 Praha 5 - mapa

tel: 603 873 905, 774 874 123
kohout@autokohout.cz

IČO 15312178 DIČ CZ521119015
Ž.L: vydán MČ Praha 5 č.j. zo/0004122/92ves/005